ТОП-20 найвпливовіших людей Волині

ТОП-20 найвпливовіших людей Волині

Волинь – давня українська земля, що розташована в центрі Європи. Цей край приваблює неповторною красою своєї природи, старовинними архітектурними комплексами, різноманітними пам’ятками. Волинська земля багата і людьми — культурними діячами, політиками, підприємцями та науковцями, які мають значний вплив, як в регіоні, так і в Україні в цілому.

Першу сходинку експерти Національного рейтингу впливовсті «Еліта України-2021» одноголосно віддали нардепу та бізнесмену, колишньому голові Волинської та Одеської ОДА Ігорю Палиці. Саме він вважається повноправним господарем регіону. Окрім того, Палиця — друг та соратник олігарха Ігоря Коломойського. Палиця входить у список Forbes: зі статком у 230 млн доларів він посів 44 місце. Відомо, что його сім’я має бізнес у Франції, резиденції у Швейцарії та лижні курорти в Австрії.

Друге місце посів Луцький міський голова Ігор Поліщук, що до 2017-го року працював головним юрисконсультом фонду першої сходинки нашого рейтингу Ігоря Палиці «Тільки разом». У політиці – з 2015 року. До своєї посади також був депутатом міськради, секретарем та радником мера. Посаду міського голови очолює з листопада 2020 року.

У трійці лідерів найвпливовіших людей Волині також один із найзаможніших людей Волині, крупний бізнесмен та меценат Сергій Ковальчук. Його ще називають «нафтовим магнатом» Волині. Головним активом Ковальчука є мережа автозаправок «Укр-Петроль», яка має близько сотні об’єктів. Крім того, він володіє кількома цукровими фабриками, хлібобулочною, а також кондитерською фабрикою, придбаною у 2006 році. Зараз живе в місті Володимир-Волинському. У той же час у 2013 році він був звинуваченим в ухилянні від сплати податків і мав заборгованість розміром у 650 тисяч грн. Наляканий в’язницею, він повернув державі гроші, також оплатив всі податки та покарання у розмірі 980 тисяч гривень.

На 4-му місці опинилась директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міськради Лідія Єлова. Через її руки проходить весь бюджет міста. Вона підписує накази, кому і на що виділяти кошти. Цю посаду вона займає вже 12 років.

В п’ятірку найвпливовіших людей Волині також потрапив секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко. Посаду обійняв 1 грудня 2020 року. До цього працював радником міського голови, менеджером з реклами та маркетингу редакції газети «Волинь» і рекламно-інформаційного агентства «Наш час».

Шосту сходинку зайняв депутат Луцької міськради, директор Луцького центру первинної медичної допомоги Ігор Гнетньов. На 7-му місці розмістився Голова фракції «Свобода» в обласній раді, колишній нардеп, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Анатолій Вітів. Так як «свободівців» на Волині чимало, політик має великий вплив у регіоні.

8-е місце дісталось керівнику обласної прокуратури Віктору Тимчуку. На посаду він заступив у вересні 2020 року. Раніше працював заступником прокурора Чернівецькій області. Взагалі в органах прокуратури працює 23 роки.

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання Ігор Гузь зайняв 9 місце. Відомо, що Гузь був учасником акції «Україна без Кучми», що відбувалася у Києві в березні 2001 року. Після цього його затримали правоохоронці та засудили до 10-ти діб адмінарешту. Активний учасник Помаранчевої революції у 2004 році, її координатор на Волині. На 3-му курсі навчання у ВДУ в 2002 році став наймолодшим депутатом Луцької міськради. Також саме він увійшов до трійки найвідповідальніших парламентарів відповідно до моніторингу аналітичного порталу «Слово і Діло».

Перше десятку закриває ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, що має вчений ступінь доктора наук з фізичного виховання і спорту.

Наступним виявився волинський медіавласник «12 каналу» Юрій Ричук, який 19 років працює в журналістиці. Він – успішний медіа-менеджер. Створив кілька вдалих проектів, які працюють до сьогодні. Серед них: інтернет-видання «Волинь24», «ВолиньPost», «Таблоїд Волині», мережу локальних сайтів «Район.in.ua». Нині трудиться над розвитком інтернет-видання «Перший канал соціальних новин».

На 12-му місці – головна лікарка КП «Луцька міська клінічна лікарня» Лариса Духневич. Далі у рейтингу — одна із лідерок світового велоспорту (маунтенбайк) у дисципліні крос-кантрі Яна Біломоїна, Волинський екзарх УГКЦ Йосафат Говера, директор міського клінічного пологового будинку Михайло Токарчук.

В останню п’ятірку найвпливовіших волинян увійшли:
— Заслужений лікар України, лікар-хірург судинний вищої кваліфікаційної категорії Олександр Дудар;
— Заслужений тренер України, колишній головний тренер та президент луцької «Волині», голова Федерації футболу Волинської області Віталій Кварцяний;
— Ректор Луцького Національного технічного університету Ірина Вахович;
— Волонтерка, громадсьцька діячка Наталія Попова;
— Спортсменка-дзюдоїстка, майстер спорту України міжнародного класу Анастасія Турчин.