Експерти визначили двадцятку найвпливовіших людей Франківщини

Експерти визначили двадцятку найвпливовіших людей Франківщини

Івано-Франківщина має потужний інвестиційний матеріал, особливо у сфері туризму. Природа Карпат казково багата, на Франківщині є чимала кількість гірсько-лижних курортів, які є популярними не тільки в Україні, а й за її межами.

Тому не дивно, що значна частина підприємців, чий бізнес пов’язаний із рекреаційним відпочинком, представлена у рейтингу впливових людей Івано-Франківщини, який було проведено Міжнародним експертним клубом та рейтинговим агентством ElitExpert.

Втім, на диво, на першій сходинці Національного рейтингу впливовості Франківщини опинивсяу представник зовсім іншого бізнесу.
Це засновник ІТ-компанії MacPaw Олександр Косован. У свої 22 роки він заробив свій перший мільйон, створивши застосунок CleanMyMac для очищення комп’ютерів від «сміття». Зараз йому 34 роки і Forbes оцінює його статки в $245 млн.

Друга сходинка рейтингу дісталась засновнику гірськолижного курорту «Буковель», колишньому народному депутату та кандидату в президенти України Олександру Шевченку. 50-річний політик займався бізнесом, працював менеджером з торгівлі та монтажником радіоапаратури. Однак він також є фігурантом антикорупційних розслідувань про неодноразові неконкурентні отримання тендерів на ремонт доріг. Також він запам’ятався бійкою у 2014-му році з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком.

У трійці лідерів рейтингу ще один представник списку багатіїв Forbes: колишній народний депутат України V скликання, власник «Agricom Group» Анатолій Шкрибляк. Його статки оцінюють у 130 млн доларів. До списку підприємств, що йому належать, входять: 13 агрофірм, склад оптової торгівлі с/г товарами, виробництво круп та борошна, 4 ТЕЦ (Дарницька, Черкаська, Чернігівська, Сумська), а також цілий ряд різних підприємств, загальна кількість яких становить 28 виробництв, фондів, ТРЦ та інше.

4 місце експерти віддали видатному українському прозаїку, поету, перекладачу Юрію Андруховичу, що живе і працює в Івано-Франківську. Присутність Андруховича саме у цьому місті вплинула на формування місцевого мистецького середовища. Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні. З його ім’ям пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою у Західній Європі. Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, французькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою, хорватською, сербською мовами й есперанто.

П’ятірку лідерів замикає найсильніша людина України, володар титулу «Найсильніша людина світу», актор та новообраний народний депутат від «Слуги народу» Василь Вірастюк. Політик має неабиякий вплив у спорті. У травні 2003 року на День Львова Василь Вірастюк встановив світовий рекорд, протягнувши п’ять трамвайних вагонів понад 10 метрів і десять скріплених між собою машин майже 20 метрів.

На 6-му місці міський голова Івано-Франківська та колишній нардер 7-го скликання Руслан Марцінків. Напередодні місцевих виборів у 2020 році проводилося опитування соціологічною групою «Рейтинг». 90 % опитаних загалом були задоволені діяльністю Марцінківа на посаді мера. Тому абсолютна більшість містян підтримала його на місцевих виборах 2020 року.

Архієпископ та Митрополит Івано-Франківської архієпархії УКГЦ Володимир Войтишин зайняв 7 сходинку. Він має право скликати Митрополитий Синод, який регулює питання діяльності Церкви на певній території, має право висвячувати, інтронізувати єпископів своєї митрополії, дбати про ретельне дотримання віри, проводити канонічні візитації, якщо вони занедбані в єпархіях.

На 8-му місці розмістилась голова Івано-Франківської ОДА Світлана Оніщук. У 2018 році Світлані Василівні було присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України». Політичну діяльність вона розпочала у 2012 році, до цього працювала викладачем кафедри державного управління та місцевого самоврядування та кафедри економіко-правових дисциплін. Впливає на работу у місцевих ОТГ та на взаємовідносини з урядом.

9-ту сходинку зайняв відомий франківський підприємець, заслужений працівник сфери послуг України, дійсний член Академії будівництва України, Почесний працівник туризму України, засновник фірми «Надія», винахідник Мирослав Бойко. Підприємець вважається авторитетною постаттю у винахідницьких колах Прикарпаття. У його творчому доробку є кілька десятків винаходів і раціоналізаторських пропозицій, сотні економічних, управлінських, технічних рішень. Він створив один з найбільших готельно-туристичних комплексів на Прикарпатті, який надає першокласні послуги, виробляє продукцію високої якості , відновлює і розвиває кращі традиції кулінарного мистецтва, пропонує робочі місця.

Першу десятку зачиняє Іван Гаврон — топовий український готельєр, відомий у Європі. Він засновник та власник люксового готелю Romantik Spa Hotel з термальними басейнами та спа у Яремчі.

На 11-місці розмістився голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, далі — головний рабин Заходу України Мойше Лейб Колесник.
13-ту сходинку зайняв великий бізнесмен, власник ТОВ «Торговий сервіс», орендар Центрального ринку Івано-Франківська Ігор Халаменда. Потім йде ще один представник бізнесу — власник Wexler Group, засновник ТОВ «ОПТІМУСОЙЛ» Петро Белз.

15 місце зайняв народний депутат України IX скликання (2019-2020) та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

В останню п’ятірку ТОП-20 впливових людей Франківщини увійшли:

  • голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк;
  • співзасновник будівельної фірми «Екстим», директор будівельної компанії «Вертикаль» і ТОВ «Перший віконний завод» Олег Лепенін;
  • народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради з питань бюджету Володимир Шкварилюк;
  • ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда;
  • ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу Євстахій Крижанівський.